Wydarzenie

GASTROSILESIA – strefa dla wystawców sprzętu i wyposażenia sektora Ho-Re-Ca.

Gastrosilesia to wydarzenie stworzone  dla profesjonalistów poszukujących najlepszych rozwiązań dla swojego biznesu. Tutaj technologia decyduje o wysokiej wydajności i doskonałej jakości przygotowywanych produktów i potraw. To wydarzenie jest odpowiedzią na rozwój branży gastronomicznej i spożywczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

W jednym miejscu i czasie prezentowana jest kompleksowa oferta wyposażenia hoteli, restauracji, barów, pizzerii, kawiarni, cukierni, sklepów i innych punktów gastronomicznych i Convenience Food. Od urządzeń gastronomicznych i chłodniczych, wyposażenie dla zakładów przetwórstwa spożywczego, poprzez meble, zastawę stołową, tekstylia i oprogramowanie. Dzięki takiej formule, wspartej biznesowym charakterem paneli dyskusyjnych i prezentacji, wydarzenie wyróżnia się wśród innych imprez tego typu.

Gastrosilesia jest dobrze znana w branży, odbywa się od 8 lat w siedzibie firmy Weindich w Chorzowie. Pierwszy raz odbędzie się  w Katowicach, korzystając z  nowoczesnej  infrastruktury obiektu Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

FOOD SHOW – strefa dla producentów żywności i napojów. To największe wydarzenie na południu Polski organizowanego dla firm z branży spożywczej z tak dużym rozmachem i nakładem promocyjnym w branżowych mediach elektronicznych i prasie.

Organizatorem jest grupa PTWP, organizator cyklicznych spotkań biznesowych, kongresów i konferencji, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym, oraz właściciel opiniotwórczego portalu: portalspozywczy.pl i wydawca czasopisma Rynek Spożywczy. Organizowane przez PTWP imprezy w MCK cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem, przyciągając średnio 15 tys.  zainteresowanych odbiorców przez cały okres trwania danego wydarzenia. Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce w marcu 2017 roku i przyciągnęła tłumy zainteresowanych: profesjonalistów i konsumentów.